تور گرجستان

(0)
برای هر نفر 0.00
  • تورهای خارجی

توضیحات

کشور گرجستان یکی از کشورهای اروپای شرقی میباشد و در سواحل دریای سیاه قرار گرفته و مرز بین اروپا و آسیا را تشکیل می‌دهد. گرجستان تنوع آب و هوا و جاذبه‌های طبیعی آن قابل توجه است با وجود وسعت کمی که دارد.

در مجموع گرجستان یک مقصد چهارفصل است. هیچ واژه ای نمی تواند طبیعت گرجستان را توصیف کندوقتی در مسیر تفلیس- باتومی کوه های قفقاز را می بینید، مبهوت خواهید شد.

یکی از مکان های فراموش نشدنی طبیعت گرجستان پارک ملی توشتی (Tusheti) می باشد. این پارک ملی در دامنه های قفقاز واقع است و شما را یاد طبیعت اسکاتلند می اندازد، و شاید حتی زیباتر و منحصر به فرد تر. باور نمی کنید که چنین مکان جادویی تقریباً بکر و آرام مانده است. بهتر است از زیاد از آن تعریف نکنیم، تا همینطور دست نخورده باقی بماند!

اما اگر بخواهید بیشترین لذت را از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های این کشور ببرید، می‌توانید با توجه به فصل، زمان سفر خود را انتخاب کنید.

جریمه ها در گرجستان

توجه کنید که همچون سنگاپور و برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی، در پایتخت این کشور و شاید هم بزودی در سراسر گرجستان، رها کردن هر نوع زباله در معابر عمومی، جریمه سنگین در پی خواهد داشت. بررسی ها نشان می دهد که رها کردن فیلتر یا ته مانده سیگار در این کشور: ۸۰ لاری جریمه برای متخلف به همراه دارد.

همچنین رها کردن زباله های بیش از ۲ کیلوگرم، ۱۵۰ لاری، رها کردن ضایعات سگ یا حیوانات خانگی در خیابان، ۵۰ لاری و همچنین ریختن مصالح ساختمانی از سوی اشخاص حقیقی، ۲۰۰ لاری جریمه دارد. این میزان برای اشخاص حقوقی، ۵۰۰ لاری گزارش شده است.

اهمیت به پاکیزگی معابر عمومی، یکی از المان های افزایش گردشگر خارجی در گرجستان بوده است

افرادی که به کار ساخت و ساز در این کشور مشغول می شوند مراقب باشند که اگر حجم مصالح ساختمانی آنها بیش از ۱ متر مکعب باشد و برای بازیافت و رهاسازی قانونی آن اقدام نکنند، ۱۵۰۰ لاری جریمه می شوند.

نکته مهم درباره جرایم شهروندی و عمومی در این کشور آن است که اگر شخصی برای بار دوم جریمه شود، رقم جریمه ها برای او دو برابر خواهد بود.

همچنین در هنگام رد شدن از خیابان ها توجه کنید که اگر از محل های خط کشی عبور نکنید، در صورت مشاهده پلیس، جریمه می شوید. چنانچه زباله از داخل اتومبیل به بیرون پرت شود، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی را خبر خواهند کرد تا خودرو مربوطه را جریمه نمایند.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران :نیم ساعت از تهران جلوت.

زبان رسمی :زبان گرجی

واحد پول : لاری

کد کشور: +۹۹۵

جهت رانندگی: راست

فرودگاه‌های بین‌المللی : فرودگاه بین‌المللی باتومی , فرودگاه بین‌المللی تفلیس


زمانبندی


0 دیدگاه
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality