تور صربستان

(0)
برای هر نفر 2,730.00
  • تورهای خارجی

توضیحات

صربستان با چشم‌اندارهای طبیعی و دست نخورده خود، بدون شک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که آنگونه که باید توسط گردشگران شناخته نشده است. صربستان در جنوب شرقی اروپا و بر سر یک شاهراه اصلی و بین‌المللی قرار دارد که مرکز و غرب اروپا را به کشورهای یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و منطقه خاورمیانه پیوند می‌دهد قرار دارد. پایتخت آن شهر بلگراد است. صربستان به ۲۹ ناحیه علاوه بر شهر بلگراد بخش شده‌است. ناحیه‌ها و شهر بلگراد نیز به چندین شهر تقسیم شده‌اند.صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد و پنج پارک ملی با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود.
دین‌های ارتودوکس و کاتولیک و پس از آن اسلام در این کشور نفوذ داشته‌اند. صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون‌ترین کشورهای قاره‌است. استان کوزوو با ۹۰ درصد مسلمان، استان وُیوودینا با ۲۵ درصد کاتولیک یا پروتستان و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از ۹۰ درصد مسیحی ارتودوکس نشاندهنده این گوناگونی است.
بهترین زمان برای سفر به کشور صربستان موقعی است که برف و باران تمام شده‌اند و آب و هوا در حال گرم شدن است. بعد از ماه آوریل، دمای هوا شروع به بالا رفتن کرده و به ۱۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بعد از این ماه آب و هوای معتدل در منطقه حاکم می‌شود. شاید بتوان گفت که بهترین زمان برای سفر به صربستان اواخر بهار و اوایل پاییز باشد. اما اگر جزء افرادی هستید که در صربستان به دنبال لذت بردن از مناظر سرسبز کوهستانی هستید، بایستی تا تابستان منتظر بمانید. اما به این امر نیز توجه داشته باشید که آب و هوای مناطق کوهستانی نسبت به سایر مناطق اندکی تفاوت داشته و هر لحظه ممکن است که شاهد بارش باران و یا سرد شدن آب و هوای منطقه باشید. در ماه‌های می و ژوئن نیز میزان بارش باران به بالاترین حد خود می‌رسد.
صربستان ویزای توریستی خود را برای اتباع ایران و هند را لغو کرد.
اطلاعات کلی کشور صربستان
اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰- ساعت (دو و نیم ساعت عقب‌تر از تهران)
زبان رسمی: صربی
پایتخت: بلگراد
واحد پول: دینار
نرخ تبدیل ارز: هر دینار صربستان در حال حاضر (شهریور ماه ۱۳۹۶) حدود ۳۲۶ ریال است
پیش شماره کشور: ۳۸۱+
جهت رانندگی: راست
10 جاذبه گردشگری صربستان در زیر آمده است:
1.شهر بلاکِرکُوا (Bela Crkva)
۲. معماری شهر گلوباتس (Golubac)
۳. دهکده دروِنگارد (Drvengrad) – مقر جشنواره کوستندورف
۴. جشنواره موسيقی اکسيت/ شهر نووی ساد (Novi Sad)
۵. بازديد از شهر نيش (Niš) و بنای تاريخی کنستانتین کبير
۶. کوهستان ميروتش (Miroc)، بهشت از یاد رفته
۷. رشته‌کوه کوپائونيک (Kopaonik)، پاتوق تفريح و اسکی‌بازی
۸. گذری از خيابان کنز ميخايلوا (Knez Mihailova)
۹. ويميناتسيوم (Viminacijum)، شهر محبوب پادشاهان روم
۱۰. باغ وحش شهر بلگراد

لطفا امتیاز بدهید

زمانبندی

 


0 دیدگاه
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality