تور تایلند

(0)
برای هر نفر 0.00

توضیحات

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست.

زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت Thi و Land می‌باشد که به معنای سرزمین حوری یا همان تایی است.و این کشور لقب کشور لبخندها را دارذ.

با این که آب و هوای تایلند به شدت متغیر است و هر سوی آن ساز خودش را می‌زند، اما می‌توان به جرأت گفت که هیچ زمان بدی برای رفتن به این کشور زیبا وجود ندارد و در تمامی فصول، چیزی برای گردشگران در آستین خود پنهان کرده است.

اقامت در هتل های کشور تایلند، به نسبت دیگر کشورهای خارجی هزینه کم تری دارد و نکته خوب دیگری که در این کشور وجود دارد تعدد هتل هایی است که در آن وجود دارد، به عبارتی گستره انتخابی شما برای اقامت در شهرهای این کشور بسیار گسترده است.

واحد پول:

بات (Baht) – هر دلار آمریکا تقریباً معادل ۳۰ بات است

با توجه به این که کشور تایلند صنعت گردشگری را گزینه ای برای رشد اقتصادی خود انتخاب کرده که البته موفق هم بوده اما در برخی موارد سبب شده تا مشکلاتی متعددی برای این کشور به وجود بیاید و آن هم امنیت کشور است که کمی دچار چالش شده است. حتما در این کشور از اموال خودتان به شدت مراقبت کنید و همینطور توجه ویژه ای به محلی که می خواهید غذا میل کنید داشته باشید.

نکته ی دیگری که باید در سفر به تایلند حتما به آن توجه ویژه داشته باشید در مورد استفاده تاکسی است، در این شهر تاکسی ها رسم بر این دارند تا توریست ها را به مقاصدی دور ببرند تا کرایه بیشتری بگیرند بنابراین قبل از اینکه سوار تاکسی شوید مقصد و مبلغ را با راننده طی کنید.

در کشور توریستی تایلند، برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت، باید هزینه ۶۰ بات را بپردازید، برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۶۰۰ بات پرداخت کنید. خوشبختانه قیمت غذا در تایلند  برای منوهای مک دونالد شهر پوکت تقریبا ارزان تر است و  مبلغ ۲۰۰ بات می باشد.

خرید از مغازه های چاتوچاک (Chatuchak Market)

بازار چاتوچاک مشهورترین بازار بانکوک با حدود ۱۵۰۰۰ مغازه، بزرگ ترین و متنوع ترین بازار بانکوک محسوب می شود. حتی اگر به قصد خرید هم به این بازار  نروید و نخواهید چیزی بخرید، در بهترین حالت موقع برگشت به هتل یا محل اقامتتان می بینید که چندین خرید در آن داشته اید و این اصلا به خاطر زرنگ بودن بانکوکی ها نیست بلکه به این دلیل است که این بازار رنگارنگ وسایل و کالاهای بسیار خاصی دارد که گذشتن از آن ها واقعا سخت است. از لباس های ارزان تا گجت های ارزان و انواع حیوانات بانمک که علاوه بر همه ی این ها بهشت خوراکی دوستان هم هست. از هزارتوی فروشنده ها دور شوید و خودتان را غرق سبک زنگی آن ها کنید شاید شلوغی آن را نتوانید تحمل کنید اما جو و اتمسفرخاصی که بر آن حاکم است باعث می شود که حتی اگر بخواهید هم ببینید.

 

گشت و گذار در پارک لومپینی

لومیپینی پارک از آن دست جاهایی است هک مردم بانکو در آخر هفته ها و یا در روزهای عادی زیاد به آن جا می روند پارکی بسیار وسیع و بزرگ که می توان در آن انواع و اقسام گل و گیاهان را پیدا کرد. جایی عالی برای برپایی پیک نیک در بانکوک!

لطفا امتیاز بدهید

زمانبندی


0 دیدگاه
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality