تور چین

(0)
برای هر نفر 0.00

توضیحات

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده‌است.

چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تا جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴٫۵۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه‌است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

چین از نام «چین شی هوانگ» اولین پادشاه «دودمان چین» که برای اولین بار مناطق کشور چین امروزی را متحد کرد گرفته شده و برخلاف تصور فارسی زبانان یک واژهٔ فارسی نیست و China نیز از همین نام پادشاه مشتق شده و در قرن ۱۳ام میلادی توسط مارکو پولو در اروپا رواج پیدا کرده‌است.

شانگهای، بزرگترین شهر چین، مشهور به جنگل آسمان‌خراش‌ها، شهری پرزرق‌وبرق و دیدنی، لبریز از تاریخ و فرهنگ و هنر و زندگی شهری مدرن است. در کنار زندگی مدرن، سنت‌های قدیمی اهالی شهر، حفظ شده و ساختمان‌های قدیمی، نشانه‌ای جذاب از گذشته‌ی این شهر دیدنی است.

شانگهای میزبان دومین برج بلند دنیا است ولی جاذبه‌های این شهر فقط به آسمان‌خراش‌های بلند و مدرن محدود نمی‌شود. آثار معماری باستانی بخش مهمی از جاذبه‌های شهر را تشکیل می‌دهند. آثار معماری در شانگهای، فقط به ساختمان‌ها محدود نمی‌شود و شامل تعداد زیادی از بناهای مذهبی است. معبدهای بودایی و کلیساهای جامع یکی دیگر از جاذبه‌های شهر شانگهای را تشکیل می‌دهند و علاوه بر اینکه از نظر معماری اهمیت دارند، نشانی از تنوع قومی و مذهبی در شانگهای هستند.

اختلاف ساعت با تهران

شانگهای در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +8 قرار دارد و سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

 

زبان رسمی

چینی

 

واحد پول

یوان چین

بهترین زمان برای سفر به شانگهای از اکتبر تا نوامبر است. این فصل پاییزی کوتاه، هم آب‌وهوای مناسبی دارد و هم از جمعیت زیاد گردشگران تابستانی و باران‌های شدید خبری نیست. تابستان فصل شلوغ گردشگری در شانگهای است. مسافران زمستانی این شهر با آب‌وهوای سرد مواجه می‌شوند که باعث می‌شود گشت‌وگذارهای شهری چندان برای مسافران دلچسب نباشد. دمای هوا در بهار نیز کم‌کم بالا می‌رود برای سفر مناسب است. فراموش نکنید که شانگهای یک شهر تجاری است و بسیاری از مسافران آن را تاجران تشکیل می‌دهند بنابراین نرخ کرایه‌ی هتل‌ها معمولا در روزهای آخر هفته، کاهش پیدا می‌کند.

سال های سال بود که چرخ فلک “چشم لندن” به عنوان یکی از بزرگترین چرخ فلک های دنیا شهرتی بسیار داشت. اما به تازگی چرخ فلک غول پیکری در کشور چین احداث شده است که حدود ۱۰ متر از چشم لندن بزرگتر است. چرخ فلک ۱۷٫۴ میلیون یورویی “چشم بوهای” (Bohai Eye) در شهر ویفانگ در شرق کشور چین به طور رسمی افتتاح  شده است.

 

 

لطفا امتیاز بدهید

زمانبندی
0 دیدگاه
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality